ניצן כץ

צלילה חופשית בשבילי היא דרך חיים, היא מדיטציה שעוזרת לי להיכנס אל תוך עצמי ולהכיר את עצמי במקומות הכי פנימיים שלי. ומצד שני היא גם ספורט תחרותי, מאתגר שנותן לי המון משמעות ועניין בחיים.

שלום לכולם, אני ניצן כץ, בת 25 מעומר במקור, כיום חיה באילת.
לפני שנתיים וקצת גיליתי את עולם הצלילה החופשית, אך תמיד אהבתי מאוד את המים והם ליוו אותי כל חיי. כשהייתי בת 5 הצטרפתי לחוג שחייה ודיי מהר החוג הפך לספורט תחרותי. עד גילאי 14 הייתי אלופת ישראל בסגנונות פרפר וגב והחזקתי בכמה שיאי גילאים, ועד היום אני מחזיקה בשניים. בגיל 17 פרשתי מהשחייה התחרותית. 

בצבא שירתתי ביחידה למשימות תת מימיות (ילת"ם) בפלגת החבלה. שם נוצר החיבור שלי עם הים.
בחופשת השחרור מהצבא חברה הזמינה אותי לקורס הבסיסי בצלילה חופשית. החוויה שלי מהקורס הייתה כל כך קסומה שמהר מאוד הבנתי שזה מה שאני רוצה לעשות בחיים.
אחרי הקורס הבסיסי המשכתי לקורס המתקדם וקורס המאסטרים ולבסוף קורס מדריכים. מאז נכנסתי לשגרה של אימונים והדרכת צלילה חופשית. השקעתי מאוד באימונים והתחלתי להעמיק, עם העומק הגיע הרצון להתחרות. 
התחרות הראשונה שלי הייתה בשארם א'שייח. ובה שברתי שני שיאי ישראל: במונופין (סנפיר יחיד) העמדתי את השיא על 60 מטר ובזוג סנפירים על 54 מטר. 
מאז השתתפתי בעוד מספר תחרויות: בישראל, במקסיקו, בקפריסין, בטורקיה ובמצרים. כרגע השיא הישראלי שלי לנשים עומד על 80 מטר בצלילה עם מונופין (סנפיר יחיד)

צלילה חופשית יכולה לתרום המון לחיים שלנו גם מחוץ למים. כשאנחנו צוללים אנחנו מתגברים על מחסומים ומכשולים מנטליים, לומדים להרפות לנתק את המחשבות לרגע ולהתמסר.